Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Rozkład dnia

Dzieci mają zorganizowany czas w oparciu o Ramowy Rozkład Dnia:

6:00 - 8:00

Schodzenie się dzieci. Zabawy wynikające z własnej aktywności i potrzeb dziecka, swobodne, inspirowane przez nauczyciela. Zabawy i ćwiczenia ruchowe. Kontakty indywidualne, rozmowy, obserwacja (diagnozowanie) zachowań i działań dzieci. Czynności samoobsługowe, higieniczne, porządkowe, dyżury. Przygotowanie do śniadania.

8:15 - 9:00

Śniadanie

9:00 - 11:30

Aktywność zbiorowa i indywidualna inspirowana przez nauczyciela (w terenie i w budynku), edukacja przez ruch: sport, sztuka, obserwacje i zajęcia ekologiczno - przyrodnicze, spacery, wycieczki itp. Wielozmysłowe poznawanie świata. Projektowanie działań, doświadczanie (empiria), poszukiwanie rozwiązań problemów w ramach obszarów podstawy programowej. Drugie śniadanie. Zabawy wynikające z własnej aktywności i potrzeb dziecka. Praca indywidualna: kompensacyjno - terapeutyczna, praca z dzieckiem zdolnym. Czynności samoobsługowe, higieniczne, porządkowe, dyżury. Przygotowanie do obiadu.

11:30 - 12:30

Obiad

12:30 - 14:30

Relaks poobiedni. Zabawy wynikające z własnej aktywności i potrzeb dziecka (w budynku i poza nim), twórcza aktywność ruchowa: sportowa, plastyczna, muzyczna, werbalna. Praca terapeutyczno - kompensacyjna z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz z dziećmi zdolnymi. Kontynuowanie rozpoczętych wcześniej zadań zgodnie z potrzebami i indywidualnym tempem pracy dziecka. Obserwacja (diagnozowanie) zachowań i działań dzieci. Czytanie literatury dziecięcej. Prace użyteczne. Czynności samoobsługowe, higieniczne, porządkowe, dyżury. Zajęcia dodatkowe. Spacery i zabawy na powietrzu. Przygotowanie do podwieczorku.

14:30 - 15:00

Podwieczorek

15:00 - 17:00

Zabawy wynikające z własnej aktywności i potrzeb dziecka (w budynku i w terenie). Wspieranie przez nauczyciela twórczych inicjatyw dzieci. Czytanie literatury dziecięcej. Praca indywidualna: kompensacyjna i terapeutyczna prowadzona przez specjalistów i wychowawców. Praca z dzieckiem zdolnym. Czynności samoobsługowe i higieniczne, porządkowe, dyżury. Rozchodzenie się dzieci.